Virtuální sídlo – pro a proti

Virtuální sídlo může přinést firmě i podnikateli řadu výhod. Ovšem některé adresy jsou z hlediska úřadů podezřelé. Jak je poznat? Jaké vlastnosti má spolehlivé virtuální sídlo? Projdeme si je nyní postupně, podle potřeb podnikatele či firmy, OSVČ, s.r.o. nebo a.s.

virtuální sídlo znamená úsporu
Pronájem vlastní kanceláře přináší kromě nemalých výdajů rovněž povinnosti, kterým se začínající nebo vysoce efektivní podnikatel rád vyhne. Ani menší firmy s týmem zaměstnanců pracujících u klientů nebo z domova nechtějí platit za kanceláře desítky tisíc měsíčně. Zároveň pro většinu podnikatelů není bezpečné ani reprezentativní umístění sídla ve vlastním domě či bytě.

Obecně platí, že kvalitní virtuální sídlo je lepší než vlastní kancelář bez stálé recepční. A to jak z hlediska image, tak i přebírání korespondence a obsluhy zákaznické linky.

Podezřelé virtuální sídlo poznáte podle vysokého počtu registrovaných firem (tisíc i více) a absence skutečných kanceláří. U Profi-kanceláře si můžete být jisti, že když budete chtít zorganizovat jednání ve virtuálním sídle firmy nebo se jen zastavit a připravit na další schůzky, bude vám k dispozici vstřícná recepce a zařízené prostory. Profesionální přivítání se dostane i vašim obchodním partnerům, kteří se plánovaně či bez ohlášení zastaví na vaší nové virtuální adrese.

Virtuální sídlo a založení firmy

Zkušený poskytovatel virtuálního sídla vám většinou poradí i se samotným založením živnosti nebo s.r.o., případně jej zajistí na klíč i bez běhání po úřadech. Každopádně k umístění na virtuální adresu bude potřeba:

 • smluvní dokumentace a doklad o platbě
 • souhlas s umístěním sídla, výpis z katastru nemovitostí
 • kontaktní email a mobil pro oznamování korespondence a vzkazů
 • následně označení na budově dle požadavků živnostenského zákona

V případě Profi-kanceláře lze vše vyřídit korespondenčně nebo během jediné návštěvy na libovolné pobočce. Pozor na provozovatele, kteří vás od návštěvy kanceláře odrazují nebo nemají sepsané kompletní obchodní podmínky a záruky.

Virtuální sídlo a korespondence

V rámci uzavírání smlouvy o virtuálním sídle byste měli nastavit komunikační kanály, kterými vám provozovatel oznámí doručení korespondence. Jakmile na vaši virtuální adresu dorazí dopis, doporučený dopis nebo balíček, obdržíte informaci e-mailem, kde můžete rovnou objednat naskenování nebo doslání zásilky. Zkušená recepční zároveň odfiltruje klamavé nabídky a hromadnou reklamu.

Administrativa ve virtuálním sídleU kvalitního poskytovatele se můžete rovněž kdykoliv zastavit osobně a vše si vyzvednout.

Virtuální sídlo a klienti

Co se stane když váš klient bez ohlášení dorazí do sídla firmy? Každé virtuální sídlo u Profi-kanceláře má denní recepci, takže klient bude hezky přivítán. Recepční mu vysvětlí, že ve sdílených kancelářích jste pouze po předchozí domluvě a pokud si budete přát, telefonicky vás s klientem spojí nebo zašle e-mailem vzkaz.

Kromě základních služeb virtuálního sídla je možné v Profi-kanceláři dle potřeby objednat:

 • zasedačka pro jednání s klienty a úřady na adrese firmy
 • pronájem zařízené kanceláře k poradám a jednáním
 • pražská zákaznická linka s obsluhou jménem vaší firmy či přesměrováním
 • účetní a další služby na jednom místě a se slevou

Virtuální sídlo a úřady

Virtuální sídlo od Profi-kanceláře plní všechny požadavky na sídlo společnosti dané zákonem. Výhodou virtuální kanceláře je, že zde může být i z hlediska úřadů skutečné sídlo firmy – můžete zde pravidelně pracovat, jednat se zaměstnanci a scházet se s klienty. Pro určení skutečného sídla je zásadní, kde probíhají rozhodnutí o vedení firmy a výkon její hlavní činnosti.

Dobrá adresa pro firmu v centru Prahy kupodivu nemusí být drahá. Na rozdíl od provozu běžné kanceláře, kterou je třeba vybavit nábytkem a technikou, zaměstnat pracovní síly atd., a jejíž provoz stojí desítky tisíc korun měsíčně, lze virtuální sídlo provozovat za zlomek této ceny. Profi-kancelář zajišťuje tyto služby již přes deset let k maximální spokojenosti svých klientů. Výhodné balíčky a ceny virtuální kanceláře zde.

Profi-kancelář nabízí tyto virtuální adresy:

 • Virtuální sídlo Praha 1
 • Virtuální sídlo Praha 2
 • Virtuální sídlo Praha 3
 • Virtuální sídlo Praha 9

 

Viz také: