Virtuální sídlo pro OSVČ

Sídlo firmy hraje v podnikání poměrně významnou roli a to nejen u s.r.o., ale i u živnostníka, osoby samostatně výdělečně činné, tzv. OSVČ. I když se to někomu může připadat nedůležité, lukrativní adresa na vizitkách nebo dokumentech působí velmi reprezentativně. Zaujmete nejen své stávající obchodní partnery, ale především nové potenciální zákazníky. Ale ne každý živnostník si může dovolit platit měsíčně jednotky či desítky tisíc korun za pronájem kanceláře na lukrativní adrese v Praze. A to zvláště, pokud ji k běžnému provozu ani nepotřebuje a chce ji jen jako sídlo svého podnikání. To si mohou dovolit pouze velké firmy či drazí živnostníci. Je nějaká možnost pro OSVČ mít sídlo firmy v Praze bez nutnosti pronájmu skutečné kanceláře? Nabízí se šikovné řešení formou virtuálního sídla firmy, které není určeno jen pro společnosti, ale také pro OSVČ. Virtuální sídlo v Praze lze pořídit za symbolickou částku několika stovek za měsíc, která je oproti klasickému pronájmu naprosto zanedbatelná. Co je vlastně virtuální sídlo OSVČ a co zahrnuje za služby?

Co je virtuální sídlo firmy?

Těm z vás, co není pojem virtuální sídlo zcela znám, máme jednoduché vysvětlení. Jde o to, že si můžete pronajmout sdílenou adresu, kterou nemusíte prakticky využívat. Na této adrese budete mít pouze virtuální sídlo své živnosti a provozovatel zajistí služby recepce a zpracování korespondence. Nastavení služeb, jako je příjem pošty, telefonní linka či pronájem kanceláře lze různě měnit a využívat dle aktuálních potřeb.

Kancelář nebo zasedačka v sídle OSVČ

Pakliže dojde k situaci, že skutečně potřebujete jako OSVČ využít kancelářských prostor, které si v novém sídle firmy neplatíte, jednoduše si je na pár hodin pronajmete. Je lepší obchodního partnera či úředníka pozvat k do vybavené kanceláře ve virtuálním sídle OSVČ – než k vám domů do improvizované a možná ani nezařízené kanceláře. Stačí zavolat na recepci nebo napsat a za přijatelný poplatek můžete mít k dispozici zařízenou kancelář nebo zasedací místnost i s občerstvením na to na hodinu nebo třeba i na celý den. Příjem občasných návštěv, úředníků či obchodních partnerů s námi nebude žádný problém. S virtuálním sídlem OSVČ ušetříte spoustu peněz a navíc se nemusíte starat o pronájem nepotřebné kanceláře.

Viz také: