Webová stránka – význam termínu

Webová stránka je v informatice označení pro soubor dat zobrazovaný uživateli webovým prohlížečem. 

Webové stránky jsou součástí celosvětového World Wide Webu (celosvětové sítě, laicky označované jako internet) ve formě hypertextu. Hypertext umožňuje sloučit text a multimédia a zároveň propojit webové stránky hyperlinky (tj. odkazy), které po kliknutí uživateli zobrazí jiný obsah (jinou webovou stránku).

Pokud si podnikatel plánuje založit firmu a podnikat, nebo už podniká, v současné době se bez webových stránek neobejde. Je to tak proto, že díky webovým stránkám je podnikatel dohledatelný. Pokud zákazník zadá klíčové slovo a na internetu se objeví firemní stránky,  v tu chvíli stránky slouží jako firemní vizitka. Na samotných webových stránkách pak může podnikatel prezentovat své výrobky a služby. Může na nich využít spoustu metod pro nalákání a udržení zákazníka. 

Webové stránky si lze založit u profesionální agentury na míru, od freelancera,  podnikatel si web vytvoří sám nebo si lze vytvořit web ve WordPressu, což je nejpopulárnější open source redakční systém na světě.

Další související termíny:

Naše společnost neposkytuje právní poradenství, údaje na stránkách uvedené jsou informativní. V případě zájmu vám rádi sjednáme schůzku v osvědčené advokátní kanceláři.